למעלה מ 10,000 מוצרים באתר ו 12 סניפים בפריסה ארצית מחיפה ועד אילת
ייעוץ מומחה על המוצר
1-700-70-10-80
 
מצלמות
עדשות
מחלקת וידאו
סטודיו
אביזרים
אקסטרים
מחשבים וציוד היקפי
 
0
0

לומיקווסט - מרככים ומפזרים למבזקים ותאורה מעשית

במשך העשור האחרון אנו רואים התעניינות גוברת מצד הצלמים, חובבים ואנשי מקצוע יחדיו, במערכות המורכבות ממספר מבזקים (פלאשים) ניידים. סגנון עבודה זה, המוכר כיום תחת השמות "STROBISM",
"תאורה מעשית" ו "סטודיו נייד" – הפך פופולרי בגלל מספר גורמים :
  • גמישות וקלות (יחסית) של השימוש בציוד והאפשרות לאינספור שילובים בין מבזקים שונים.
  • עלות נמוכה של המרכיבים בהשוואה לאביזרי סטודיו ייעודיים.
  • ניידות רבה, המאפשרת להקים "סט" בכל מקום נתון תוך דקות ספורות בלבד.
היות ולמספר רב של חובבי צילום אין אפשרות להקים ולאבזר סטודיו אמיתי בבית, אין פלא שרבבות חובבי הצילום המתעניינים בצילומי סטודיו – הפכו מייד לחסידי STROBISM.
    לא עבר זמן רב מאז שהמושג השתרש בתועדה – וחברות העוסקות בציוד צילום החלו לייצר אביזרים שונים לתאורה מעשית (הרי כלל הסטרטגיות השיווקיות של החברות מתבססות על כלל היצע וביקוש).
כך, זכינו לראות סדרות שלמות של ציוד עזר ואביזרים כגון סדרת מוצרי STROBIESמבית INTERFIT,
ערכת STROBO KIT של חברת LASTOLITE, המתמחה בייצור אביזרי סטודיו מזה עשרות שנים, ומוצרים נוספים רבים שניתן להוסיף לרשימה. אומנם, לצד החברות שעשו הסבת מוצרים או החלו לייצר מוצרים חדשים התואמים לרוח התקופה, קיימת לה חברה וותיקה אשר התמחותה מתחילת הדרך הייתה מוקדשת למוצרים הבאים לתת מענה לצלמים שעבודתם מתבססת על השימוש במבזקים ניידים.
צלמים וותיקים העוסקים בצילום אירועים וצילום תיעודי מכירים את חברת LUMIQUESTמזה שנים רבות. כבר בסוף שנות ה 80 הציגה החברה קשת רחבה של מוצרים המיועדים לעובדה דינמית עם המבזק הנייד : מרככים, מפזרים, סופטבוקסים בגדלים שונים ומחזיקי פילטרים לעבודה יצירתית עם המבזק.
חברה מחזיקה כיום יותר מ 20 פטנטים ייחודיים ומייצרת אביזרים עבור סוכנות החלל האמריקאית NASA.
הדגש העיקרי בעת התכנון של מוצר LUMIQUESTנעשה על קלות השימוש, מהירות ההרכבה וניידות רבה. כפועל יוצא מכך – ניתן לראות שכלל מוצרי החברה מתקפלים תוך שניות ספורות למשטח שניתן לאחסן ולנייד בקלות.
   מטרתם של אביזרי LUMUQUESTהיא לרכך את התאורה ולפזר אותה באופן שווה : דבר המשפר את שליטת הצלם בניגודיות ומאפשר לו לרכך את התאורה הישירה של המבזק. כפי שכבר נאמר קודם לכן – צלמים העובדים באופן עקבי עם מבזקים ניידים – הנו קהל היעד העיקרי של LUMIQUEST, אך אין זה אומר שמוצריה נועדו לשימוש בקרב צלמי אירועים בלבד ! דווקא היום, כאשר דרישת הצלמים החובבים לציוד סטודיו ביתי גדלה בעקבות המודעות ל Strobism – ניתן לראות כי מוצרי החברה הוותיקה יכולים
לספק מענה הולם התואם את רוח התקופה. הסלוגן של החברה "Because They Work" ממחיש זאת, כאשר צלמים מובילי דעה כגון Joe Mcnallyו David Hobbyמדברים רבות על קלות השימוש במרככי LUMIQUEST.
   בכדי לעזור לצלמים חובבים בתחילת דרכם החברה פיתחה מספר תוכניות הדרכה, החל מערוץ YOUTUBEעם סרטי הסבר על יישום הטכניקות השונות, וכלה בתוכניות הדרכה ייעודיות לצלמים ומרצים לצילום. להלן הצצה קטנה לאחד סרטונים מתוך תוכנית הלימודים של החברה :מה ניתן להגיד לסיכום מבלי לגלוש להשוואת אביזרי LUMIQUESTמול מוצרים של חברות חדשות הפונות לקהל צלמים חובבים המתחילים להתנסות בעבודה עם מבזקים ניידים?
הביטוי "אין כל חדש תחת השמש" מתאר את כניסת מוצרי Strobistלמיניהם לשוק הצילום בצורה מדויקת להפליא : טכניקות תאורה "חדשות", למעשה מוכרות לצלמים וותיקים מזה 25 שנה, כאשר רובם התפתחו מתוך הפטנטים הייחודיים של חברת LUMIQUEST, וכיום אנו רואים שהצלמים חוזרים אל המקורות.
ולכשתישאל השאלה "למה ?" התשובה תהיה " Because They Work!".