חיפוש
סל קניות
  |   פריטים
דוא"ל
סיסמא
שחזור סיסמה

מפתח הצמצם ומהירות התריס

מפתח הצמצם ומהירות התריס הם אלמנטים מובנים במצלמה. חור הצמצם מאפשר כניסת אור לגוף המצלמה ולחיישן הדיגיטלי. שילוב של  פעילות הצמצם והתריס הם המרכיבים של כמות האור של התמונה.
למפתח הצמצם קשר לחדות  ואיכות התמונה .
צמצם פתוח יאפשר צילום של אובייקטים קרובים באופן חד ורקע מטושטש, בצילום מרחבים פתוחים , נופים רצוי לעבוד בצמצם סגור יותר . גודל פתיחת הצמצם מוגדרת בסקאלה מסויימת באופן הפוך המספרים הקטנים מציינים מפתח גדול והמספרים הגדולים מציינים מפתח קטן. ניתן לבחור את מפתח הצמצם לפי הצורך ותנאי השטח. בין כל מפתח למפתח יש קפיצה של שני מדדים כלומר קפיצה של פי שניים.
f/1, f/1.4, f/2, f/2.8, f/4, f/5.6, f/8, f/11, f/16, f/22, f/32, f/45 .


מפתח צמצם פתוח| איבי בשמת


מפתח צמצם פתוח | איבי בשמת

היחס בין מהירות התריס ומפתח הצמצם חשוב ביותר. הם הקובעים בעצם את כמות האור הנכנסת למצלמה שלנו. שינוי האלמנטים האלו יכולים לחרוץ את גורל התמונה מבחינת חדות ובהירות.
יש שילובים רבים של שני האלמנטים, צלמים מנוסים יודעים איך לשלב את שני הפרמטרים האלו יחד בצורה נכונה ורצויה.
שינוי המדדים תלוי בתנאי הצילום , התאורה ומהירות האובייקטים המצולמים.
צילום בתנאים רגילים יחסית , תנאים טובים רצוי לעבוד עם תריס  1/90, ומפתח צמצם ומפתח צמצם בינוני f/5.6.
צילום תמונות נוף פתוח, משטחים גדולים  בהם פרטים רבים באזורים שונים של הפריים, רצוי לעבוד במהירות תריס בינונית וצמצם סגור כמה שניתן.


מפתח צמצם סגור יחסית | איבי בשמת


מפתח צמצם סגור | איבי בשמת

לצילום בתנאי תאורה חלשים ומוגבלים, מומלץ לפתוח צמצם כמה שניתן ולעבוד במהירות תריס נמוכה. רצוי לשמור על יציבות המצלמה בגלל זמן החשיפה הארוך. עבודה עם חצובה.
 

הערות

12:49 10/49/2013 - אלמוני
הסתר תגובה

היי. יש לי מצלמת ניקון d3100. אוהבת לצלם, בעיקר טבע ונוף. האם יש אפשרות לקבל שעור פרטי להכרת הצד הידני של הצילום, במצלמה שלי?. אם כן אשמח לתשובה למייל linavaster@gmail. המון תודה, נאוה
14:09 01/09/2015 - אלמוני
הסתר תגובה

צילומים מדהימים של בשמת איבי | צלמת אלופה!!
14:37 02/37/2016 - אלמוני
הסתר תגובה


הכנס את המספרים בתמונה
 
עשויים לחול שינויים במפרטי המוצרים אשר לא בהכרח ימצאו ביטוי באתר. תמונות המוצרים להמחשה בלבד! ט.ל.ח   |   Developed by Makar Studio